czwartek, 26 maja 2011

Pracowniczy abonament medyczny – na co zwracać uwagę?

Jesteś właścicielem firmy?

Chcesz wyróżnić pracowników lub zaoferować swojej kadrze coś, co sprawi, że będziesz postrzegany jako atrakcyjny pracodawca? Pomyśl o wykupieniu medycznego abonamentu dla swojej kadry. Pracowniczy abonament medyczny t idealne rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które mają duże rodziny lub dla tych, którzy dużo pracują i zostają po godzinach. Pracownizy abonament medyczny to nie tylko dobry pomysł dla pracowników. Jeśli nie chcesz, żeby Twoja kadra zwalniała się na całe dnie z pracy wyczekując w kolejkach u lekarzy z państwowych szpitali i przychodni zainwestuj w polisy medyczne. Na rynku jest wiele firm, które oferują tego typiu usługi. Dodatkowo każda z tych firm ma w swojej ofercie kilka rodzajów abonamentów lub kilka różnych ośrodków medycznych, w których można ten abonament realizować. 

Jak w takim przypadku wybrać właściwą ofertę? Której firmie ubezpieczeniowej zaufać, w której placówce medycznej są najlepsi specjaliści? Na co zwracać uwagę przy wykupowaniu polisy? 

Zanim wybierzemy pracowniczy abonament medyczny musimy jak najbardziej dokładnie i konkretnie określić swoje potrzeby. Tylko wtedy będziemy w stanie określić warunki, na jakich powinny być świadczone usługi w ramach takiej polisy medycznej dla pracownika. Następnym krokiem jest określenie zasad na jakich będzie funkcjonował dany pracowniczy abonament medyczny. Kiedy i w jaki sposób mamy dokonywać płatności, jak się będziemy rozliczać z usług medycznych oraz co dokładnie wejdzie w skład oferty abonamentowej.
Wykupując pracowniczy abonament medyczny, pamiętajmy, żeby określić dokładnie okres na jaki podpisywana jest umowa z firmą ubezpieczeniową kiedy można daną umowę przedłużyć i kiedy można z niej zrezygnować aby nie tracić pieniędzy. Jeśli podpisujemy z daną firmą umowę po raz pierwszy a przedtem niewiele firm wykupywało u tej firmy polisy ubezpieczeniowe warto zabezpieczyć się jakimś okresem próbnym. Jeśli bowiem nie będziemy zadowoleni z jakości abonamentu lub jakości usług w wybranej placówce medycznej dobrze by było, gdybyśmy mogli się wcześniej z niej wycofać nie tracąc jednocześnie wpłaconych pieniędzy.
Pamiętajmy, żeby do podpisywanej polisy medycznej dołączyć listę pracowników,  którzy będą objęci świadczeniami medycznymi. Warto również dokładnie określić jaki pakiet medyczny, który pracownik otrzyma. Każdy pakiet medyczny jest bowiem odmienny. Różnią się one między sobą np. ilością usług, ich rodzajem no i oczywiście ceną, która jest określana zazwyczaj w sposób ryczałtowy.
Kolejnym plusem dla pracodawcy związanym z wykupieniem polisy medycznej dla pracowników jest możliwość wpisania go w koszty uzyskania przychodu firmy. Zostało to potwierdzone przez większość organów skarbowych. Minister Finansów potwierdził, że od 1 stycznia 2007 roku zobacz >>pracowniczy abonament medyczny jest dla pracodawcy kosztem uzyskania przychodu. Według interpretacji organów skarbowych polisy medyczne zapewniają opiekę medyczną pracownikom poprawiają stan zdrowia praocników, zmniejszają liczbę zwolnień co wpływa na efektywność pracy w firmie. Nie wszystkie jednak organy uważają, że pracownicy, ktrzy otrzymują od pracodawcy pracowniczy abonament medyczny, powinni traktować go jako przychód. Przychd bowiem byłby w przypadku, gdyby pracownik skorzystał z usług medycznych – samo wykupienie abonamentu nie jest więc przychodem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz